Tyrolské Alpy červenec 2013

Letošní červenec byl pro boleradické motorkáře ve znamení výletu. Po loňské úspěšné výpravě do Rakouska se Motoklub Boleradice rozhodl zorganizovat další expedici za poznáváním Tyrolských Alp. Z původně tříčlenné výpravy se stala jedenáctičlenná, v podobě osmi motorek a jednoho doprovodného auta.

Po dlouhých a pečlivých přípravách jsme se 3. července 2013 vydali na cestu. Kola ukrajovala první kilometry po cestě k jižním Čechám a první zastávka proběhla pár kilometrů od rakouských hranic v penzionu Přehrada u Třeboně, kde jsme si naposledy vychutnali české pivo a přes noc nabrali dostatek sil na dlouhou cestu.

Druhý den jsme zamířili přímo do městečka Fieberbrunn, kde jsme byli ubytovaní v malebném penzionu Hörfarter,ležícím mezi vrcholky Alp. Po dlouhé a náročné cestě trvající několik hodin,  jsme si vychutnali odpočinek v místní hospůdce a ti vytrvalejší z nás také procházku po údolí.

Další den se naše výprava rozdělila na dvě skupinky. První část expedice, zamířila na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798 m),  kde si s chutí užila množství serpentýn, které vedou až k vyhlídce Franze Jozefa. A aby těch nej nebylo málo, vydala se druhá skupinka na největší vodopády v Evropě Krimml. Po celodenním výletu jsme se všichni sešli na penzionu a vydařený den jsme jak se patří oslavili.

Předposlední den nás čekala historická vsuvka na Hitlerově "Orlím hnízdě", ležícím poblíž města Berchtesgaden. Zde jsme podstoupili dlouhý výstup do nadmořské výšky 1834 m, kde se nám otevřel výhled na nádherné panorama horské přírody. Společně jsme si vychutnali schnitzel v Hitlerově jídelně a následoval sestup 140 metrů pod zem do solných dolů.  Při zpáteční cestě jsme se zastavili na večeři v restauraci na břehu jezera Pilersee, kde jsme pozorovali zapadající slunce za vrcholky hor, což bylo vyvrcholením tohoto dne.

Ráno po probuzení a vydatné snídani byla před námi dlouhá 500 km cesta domů. Do Boleradic jsme dorazili všichni v pořádku v 19:00 hod. Celý výlet zvládla technika i osazenstvo v pořádku až na jeden ,,mírně nefungující sytič a šustící nepromok (kškškš)..."

Anita Vašíčková

Zeptejte se

Položky označené * jsou povinné.

2024 © Motoklub Boleradice
Webdesign & SEO eStudio